W poniedziałek, 8 czerwca, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3, rozegrany został finał 55. edycji turnieju piłki nożnej „Gramy o Złotą Piłkę”. W turnieju tym swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiali m.in. bracia Żewłakow, Jakub Wawrzyniak czy Dariusz Dziekanowski.

Turniej piłkarski „Gramy o Złotą Piłkę” to najstarsza impreza piłkarska skierowana do dziewczynek i chłopców ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.
Tegoroczna edycja najdłużej rozgrywanego turnieju młodzieżowego zgromadziła ponad 1400 uczestników, dziewcząt i chłopców, w 136 drużynach z Warszawy i województwa mazowieckiego.
W gronie uczestników wystąpiły zawodniczki Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Baranowie, które przeszły fazy eliminacyjne i awansowały do finału.
Bardzo dobrze spisał się zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej, który zajął II miejsce i zdobył srebrne medale. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Gabriela Krzyżak, Ola Sięda, Milena Gacioch, Natalia Gacioch, Wiktoria Kuźniak, Julia Grzyb, Martyna Berk, Alicja Nowicka, Michalina Stolarczyk.
Również zespół Gimnazjum walczył z powodzeniem, powtórzył ubiegłoroczny sukces awansując do finału, ale tym razem zajmując III miejsce. Skład Gimnazjum: Martyna Dawid, Paulina Jurewicz, Katarzyna Gładek, Martna Grzyb, Marta Malon, Jolanta Deptuła, Wiktoria Tokarska, Aleksandra Nowicka, Wiktoria Dobrzyńska. Trenerem i opiekunem zespołów jest Adam Białczak.
Dla wielu adeptów piłki nożnej zagrać na stadionie Legii Warszawa to marzenie, piłkarkom z Baranowa to się udało. Udział w tego typu imprezie jest niezapomnianym przeżyciem, mecze z „prawdziwym sędzią”, zetknięcie się ze SPORTEM przez duże S i otrzymane w nagrody pozostaną w pamięci przez wiele lat.

Wyjazdy do Warszawy sfinansowała Gmina Baranowo.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich Kurpsie razem Związek Kurpiów epowiat Mikroporady

 

Początek strony