A- A A+

24 czerwca 2018 r. (niedziela) godz. 1300 lasy koło Gleby/Kierzka (powiat ostrołęcki, gmina Kadzidło) gdzie mieściły się w 1948 roku schrony Dowództwa XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW) – oznakowany zjazd z drogi powiatowej 2533W na odcinku Gleba-Kierzek - na Uroczystą Mszę Świętą w intencji poległych i zamordowanych w katowniach UB żołnierzy XVI Okręgu NZW i całego powojennego podziemia niepodległościowego.

Więcej informacji - plakat

Wójt Gminy Baranowo realizując strategię rozwiązywania problemów społecznych w naszej gminie w części dotyczącej wzrostu jakości życia osób starszych i niepełnosprawnych podejmuje następujące działania. W okresie od 25 czerwca 2018 r. do 30 sierpnia 2018 r. w każdy poniedziałek i czwartek uruchamia kursy gminnych autobusów ze wszystkich miejscowości w gminie do Baranowa.

OborczyskaW dniu 11.06.2018 r. została podpisana umowa o udzielenie dotacji ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018’’ pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Gminą Baranowo na zadanie pn. ,,Urządzenie miejsca rekreacji w sołectwie Oborczyska’’.

W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich Kurpsie razem Związek Kurpiów epowiat Mikroporady

 

Początek strony