W celu upowszechnienia wiedzy o zagrożeniach życia i zdrowia, związanych z pracą rolniczą Placówka Terenowa KRUS w Ostrołęce organizuje dla właścicieli gospodarstw rolnych położonych na terenie gminy Baranowo, Czerwin, Goworowo, Kadzidło i Troszyn konkurs fotograficzny pn. „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w obiektywie rolnika”.
Działanie to, zmierzające do uświadomienia rolnikom, że ich bezpieczeństwo podczas pracy w gospodarstwie zależy przede wszystkim od nich samych, prowadzone jest w oparciu o aktualnie trwające kampanie prewencyjne KRUS:
„Rola rolnika by upadku unikał”
„Mądrze postępujesz wypadku nie spowodujesz”
„Nie ryzykujesz gdy znasz i szanujesz”,

które mają na celu zapobieganie upadkom, wypadkom przy obsłudze maszyn rolniczych oraz wypadkom przy obsłudze zwierząt gospodarskich.
Zadaniem uczestnika konkursu jest samodzielne zidentyfikowanie zagrożeń wypadkowych we własnym gospodarstwie rolnym i opracowanie rozwiązań likwidujących te zagrożenia, wykonanie zdjęć dokumentujących wykonanie lub zainstalowanie 3 różnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pracy, z opisem stwierdzonego zagrożenia i wykonanego rozwiązania. Pomocą w zidentyfikowaniu zagrożeń służą listy kontrolne załączone listy kontrolne.
Następnie w terminie do 30.10.2020 r. należy przesłać do PT KRUS w Ostrołęce, po 3 dobrej jakości zdjęcia na nośniku CD w formacie JPG, wraz z danymi autora. Konkurs przebiega w dwóch etapach: gminnym i regionalnym. Do etapu regionalnego przechodzi praca laureata etapu gminnego.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmujemy do 15 września br. Regulamin konkursu dostępny jest w Placówce Terenowej KRUS w Ostrołęce.
Na laureatów czekają nagrody rzeczowe!

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Ostrołęce ul. dr A. Kuklińskiego 3 (tel. 29 760 74 40, 29 760 74 17, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).