Miło mi poinformować Państwa, że nasza Gmina osiągnęła w 2018 r. kolejny duży sukces. W Rankingu Samorządów 2018 opracowanym przez „Rzeczpospolitą” zajęliśmy 28 miejsce w kraju, wśród 1555 gmin wiejskich biorących udział w rankingu. O rankingu organizatorzy piszą tak: „Ranking Samorządów jest organizowany przez „Rzeczpospolitą” już od 14 lat. Staramy się w nim wyłonić i pokazać jako przykłady do naśladowania te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Ranking samorządów „Rzeczpospolitej” sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Odpowiedzialne zarządzanie zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju”.
Jest to niewątpliwie nasz sukces. Dziękuję przy tej okazji wszystkim, którzy na ten wynik pracowali. Dziękuję także wszystkim mieszkańcom Gminy za pracę i za dobrą, zgodną współpracę. Cieszę się, że wspólnie osiągnęliśmy tak wiele.
Więcej o rankingu samorządów na stronie internetowej www.rankingsamorzadow.pl

Z poważaniem                                         
Henryk Toryfter            
Wójt Gminy