Szanowni Państwo, zakończyły się wybory samorządowe 2018. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Baranowo za udział w tych wyborach. W tym roku frekwencja była wyższa niż 4 lata temu i wyniosła 52,74%.
Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i oddali na mnie swoje głosy. Uzyskany przeze mnie wynik wyborczy satysfakcjonuje mnie i dodaje mi skrzydeł. Będzie on dla mnie zobowiązaniem do dalszej solidnej i efektywnej pracy na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny.

Chciałbym powiedzieć, że rozumiem także tych mieszkańców, którzy głosowali na moja kontrkandydatkę. Jest to dla mnie wyraźny sygnał, że nie wszystkie moje działania i działania mojego otoczenia podobały się.
Wiem gdzie są moje i nasze niedociągnięcia i postaram się je ograniczyć, a może nawet wyeliminować.
Podsumowując te wybory powiem, że jestem dumny ze swoich wyborców. Cieszę się, że mieszkańcy naszej Gminy potrafią ocenić co jest dobre, a co złe. Myślę, że mieszkańcy Gminy Baranowo zagłosowali za spokojem i za rozwojem.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wybór mojej osoby na wójta gminy. Postaram się nie zawieść Państwa zaufania. Jestem przekonany, że wszyscy razem będziemy dalej w spokoju rozwijać nasza piękną Gminę Baranowo.
Przedstawiam poniżej wyniki wyborów do poszczególnych szczebli samorządu i na wójta we wszystkich obwodach głosowania w naszej Gminie.

Z poważaniem                                               
Henryk Toryfter              
Wójt Gminy Baranowo