Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na wyjątkowy koncert poświęcony 30. rocznicy wyborów czerwcowych z 1989 roku pt. „Pieśni o wolnej Polsce – Gintrowski i Kaczmarski”. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca br. o godz. 18.00 na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp wolny.

Koncert jest częścią upamiętnienia wyborów z 4 czerwca 1989 roku i najważniejszego ruchu społecznego w najnowszej historii Polski. Na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego wybrzmią pieśni bardów „Solidarności” – Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego. Utwory, które na stałe wpisały się w świadomość Polaków, wykonają: LUC + Rebel Babel, Paweł Kukiz, Norbert Smoła Smoliński, Darek Malejonek, Katarzyna Moś, Kuba Sienkiewicz, Marcin Styczeń, Ludmiła Miłka Małecka, Marek Dyjak i Danuta Szymańska.

Koncert „Pieśni o wolnej Polsce – Gintrowski i Kaczmarski na UW” jest bezpłatny, a więcej o nim można przeczytać na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/koncert-piesni-o-wolnej-polsce-gintrowski-i-kaczmarski-na-uw-na-upamietnienie-wyborow-z-4-czerwca-1989/

Biuro Programu „Niepodległa”