Szanowni Państwo, W ramach współpracy instytucji oraz wsparcia działań i rozwoju instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego i trzeciego sektora, Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 11 kwietnia 2019 roku w Płocku.

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

"Europa dla obywateli" wspiera organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury, badań i edukacji, w realizacji:
· projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego
· inicjatyw lokalnych
· zaangażowania społecznego i demokratycznego
· pamięci europejskiej

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, m.in. jakie są cele, założenia i priorytety programu oraz terminy konkursu wniosków w 2019 roku.

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne; aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej polskiego Punktu Informacyjnego „Europa dla obywateli”, gdzie znajduje się również szczegółowy plan wydarzenia.

TERMIN: czwartek, 11 kwietnia 2019 r., godz.11.00-14.45 (rejestracja od godz. 10.30)
MIEJSCE SPOTKANIA: Hotel Petropol (adres: Aleja Stanisława Jachowicza 49, 09-400 Płock)

Więcej o programie "Europa dla obywateli" znajduje się na stronie polskiego Punktu Kontaktowego: https://europadlaobywateli.pl/

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!
Zespół Punktu Kontaktowego programu "Europa dla obywateli"

Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli"
Europe for Citizens Contact Point Poland